Šalmas

Riedutininko šalmas

šalmas riedučiams sportinis RollerBlade, K2, Bem, Pro-Tec ar bet koks kitas šalmas yra pirmas ir svarbiausias dalykas norinti išvengti rimtų traumų važinėjant riedučiais. Bėgant metams šalmai tapo lengvesni, patogesni ir tuo pačiu geriau apsaugantys galvą. Kadangi šiuo metu yra toks didelis šalmų pasirinkimas, gali būti tikrai sunku išsirinkti vieną ir dar būtent tokį šalmą, koks jums tinkamiausias, tad šiame straipsnyje aptarsime pagrindines šalmų charakteristikas.

Orui pralaidus šalmas

Tikriausiai pastebėjote, kad riedutininko, dviratininko šalmai yra su dideliais tarpais, nėra vientisi, galvą uždarantys šalmai. Taip yra todėl, kad per galvą žmogaus kūnas išgarina daugiausiai karščio ir uždaras trukdytų kūnui palaikyti normalią kūno temperatūrą, atsivėsinti. Tad rinkdamiesi šalmą atkreipkite dėmesį į tai, kaip gerai šalmas ventiliuojamas.

Šalmų stilius ir forma

šalmas riedučiams

Fitnesui skirti šalmai pasižymi šiek tiek aštresniu dizainu, smailesniais kampais, sportiškesne išvaizda, atrodo kaip dviratininko šalmas. Jie yra lengvesni, tvirtesni, saugesnis, bet šiek tiek mažiau patogūs, kadangi jų tikslas yra padėti siekti geresnių sportinių rezultatų. Tokiu šalmų galite rasti čia

Riedlentininko stiliaus šalmas

Tai šalmai, kurių stilius ir forma atrodo kaip BMX dviračiais ar riedlentėmis važinėjančių sportininkų šalmai. Tokie šalmai yra uždari, labiau priglunda prie galvos ir pradžioje gali pasirodyti gan nepatogūs, tačiau jie turi savybę su laiku prisitaikyti prie individualios galvos formos. Tokių šalmų puikus pavyzdys yra Pro-Tec gamintojas
Taip pat yra šalmų su apsauga nuo saulės. Važiuojant riedučiai dideliu greičiu tikrai menkas malonumas būti apakintam saulės. Dar blogiau, tai gali būti pavojinga. Rinkoje yra šalmų, kurie savo formą šiek tiek panašūs į beisbolo kepuraites, nes ant šalmo yra snapelis saugantis nuo saulės.

Tinkamas šalmo dydis

Šalmai yra svarbiausia bet kokio sporto apsaugų dalis, tad kaip išsirinkti tinkamą dydį sau? Netinkamo dydžio šalmas nebus labai naudingas, tad pirmiausia reikia galvoti apie saugumą, tik po to apie komfortą. Riedutininko šalmai nematuojami kažkokiais standartiniais matavimo dydžiais, tad pateiksime gaires, kaip išsirinkti tinkamą dydį sau.
Dauguma šalmų matuojami coliais arba centimetrais. Dydis nurodo vidinės šalmo dalies apskritimo ilgį. Norint išmatuoti savo dydį, reikia metru matuoti ilgį aplink galvą ties antakių linija. Tuomet žinodami ilgį, galėsite pasirinkti šalmą pagal dydžių lentelę. Jei esate tarp dviejų dydžių, rinkitės didesnį variantą. Per mažas šalmas bus labai nepatogus ir prastai saugos galvą.

Dydžių lentelė

Dydis

Apimtis(inch)

X-Small20 1/10 20 – 1/2
Small20 3/5 – 21 1/3
Medium21 2/5 – 22
Large22 1/10 – 22 9/10
X-Large23 – 24

Trumpas filmukas apie šalmo pasirinkimą

Close Menu